12 maja 2022 r.

Producent energooszczędnych silników spalinowych szuka partnerów biznesowych

Numer oferty: TOUA20220416001

Ukraińska firma produkuje urządzenie, które optymalizuje zużycie paliwa i poprawia przyjazność dla środowiska pojazdów i instalacji stacjonarnych nawet o 50%.

Główne zalety urządzenia to wydajność, szybki i łatwy montaż, długa żywotność oraz to, że nie wymaga dodatkowych źródeł energii. Firma chciałaby udostępnić swoją technologię na rynku międzynarodowym i dlatego poszukuje umowy handlowej z pomocą techniczną.

Opis

Założona w 2013 roku ukraińska firma jest dostawcą i producentem silników spalinowych. Na świecie jest wiele pojazdów, które zanieczyszczają atmosferę, a firma postawiła sobie za cel ograniczenie tego wpływu. Oprzyrządowanie techniczne i know-how opracowane przez firmę rozwiązują ten problem.

Cechą szczególną jest zastosowanie nowej technologii przetwarzania paliwa, która nie działa na rzecz neutralizacji, jak inne, ale zapobiega tworzeniu się szkodliwych substancji. Gama modeli została opracowana dla silników różnych typów. Technologia posiada zarejestrowany patent i znak towarowy.

Urządzenie ma kształt cylindryczny, komorowy typu kasetowego. Posiada trzy komory, w których odbywa się stopniowe przetwarzanie paliwa węglowodorowego. Urządzenie zawiera wewnętrzną kasetę z porowatym tytanem, tlenkiem glinu gamma, chemicznymi pierwiastkami katalitycznymi, włóknami bazaltowymi oraz siatką miedzianą. Obróbka paliwa przechodzącego przez urządzenie, materiały katalityczne, pozwala zintensyfikować reakcje przekształcenia strukturalnego cząsteczek. Proces ten w urządzeniu poprawia jakość paliwa, proces spalania paliwa staje się bardziej intensywny.

Również nasycenie paliwa solami metali łuszczących się odnotowuje się na poziomie nano (ppb). Następnie w urządzeniu wychwytującym szkodliwe produkty spalania instalowane są pułapki.

W rezultacie:

  • wyrównaniu ulega kompresja w cylindrach silnika,
  • następuje zmniejszenie strat w wyniku tarcia (efekt tarcia podstawowego),
  • zmniejsza się pojemność robocza silnika,
  • spada poziom tworzenia paliwa w komorach spalania.

Firma poszukuje współpracy z partnerami w celu wdrożenia ich technologii w ramach umowy handlowej z pomocą techniczną. Technologia może być również interesująca dla firm dążących do poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska.

W ramach umowy handlowej z pomocą techniczną, ukraińska firma oferuje pomoc w dostosowaniu silnika do potrzeb partnerów i rodzajów połączeń.

Mocne strony

  • dotyczy praktycznie każdego typu silnika;
  • redukuje o 30 proc. szkodliwe emisje wyniku wieloetapowego procesu rozszczepiania i oczyszczania paliwa oraz efektywnego mechanizmu wzbudzania pułapek z różnymi kombinacjami sorbentów;
  • użytkowanie nie wymaga od użytkownika specjalnych umiejętności technicznych;
  • nie wymaga dodatkowych źródeł energii.

Oczekiwana rola partnera

Proponowane silniki znajdują zastosowanie w wielu typach systemów, takich jak samochody, urządzenia energooszczędne i fabryki, więc poszukiwani są partnerzy  z przemysłu ciężkiego lub sektora motoryzacyjnego.

Potencjalnymi partnerami mogą być również firmy zainteresowane redukcją emisji z produkcji własnej lub rozwojem.

Zainteresowani partnerzy muszą być gotowi do zakupu technologii celem wdrożenia w swojej produkcji. Wsparcie techniczne zapewnione będzie również ukraińska firma.

Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem numeru: TOUA20220416001


Może Cie zainteresować

Opublikowano: 12.05.2022 16:18
Poprawiono: 12.05.2022 14:18
Modyfikujący: Eryk Rutkowski
Udostępniający: Eryk Rutkowski
Autor dokumentów: